| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un mini tester auto (ELM 327 mini OBD2) si am cumparat aplicatia Torque de pe play store pentru a ma conecta la acesta. Problema este ca atunci cand incerc sa ma conectez imi spune ca nu se poate conecta la ECU; am descarcat si aplicatia Torque Lite (varianta gratis), iar la aceasta se conecteaza fara nici o problema. Aveti idee care ar putea fi problema? De ce varianta "Pro" a aplicatiei nu functioneaza?

Link cu poza dispozitivului: http://imgur.com/IszFzP0

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Posibil ca acest tester sa fie contrafacut si de aceasta sa nu fie acceptat/citit de varianta premium.
Ceva asemanator am patit si eu cu un tester contrafacut (cu cablu), am incercat cu softul original si nu a functionat, ba mai mult mi-a defectat si acel cablu.

| BoboM a răspuns:

Pe cate masini ai incercat acest tester?