| Ionut_Racaru_1998 a întrebat:

Salut, TPU.
Sărbători cu bucurie și fie ca Nașterea Domnului sa va fie cu folos.

Am o întrebare, va rog.

Am cumpărat un OBDII, am descarcat aplicația, telefonul prin bluetooth se conectează, îmi citește bateria, câți volți, dar in rest nu ma lasă sa ma conectez cu el. Aplicația spune ca nu reușește sa se conecteze.
M-am gândit ca sa fie problema ca nu cunoaște mașina, dar pe internet când l-am cumpărat scria ca o cunoaște. și sa fim serioși. E vorba de un Polo din 2005, nu e mare scofala.

Aveți idee despre ce este vorba și cum as putea rezolva problema?

Mulțumesc! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Ai cumparat ce anume, OBDII laughing pfff mda, asta e.Ai cumparat probabil un scaner de ala de pe net stifturi, aruncal nu-s bune de nimic, indiferent ce spune pe net.
Cumpara un scaner de buzunar, nu va trebuie sa faci nimci, nu telefon nu conectii nimic.

Nu mai umblati cu cacagturule alea ca numa timpenii va spune alea, nu-s bune.
Eu am intrebat mecanici, care au incercat rahaturile alea, au spus nu-s bune de nimic.
Cineva chair a spus uite iale tu pe astea, eu nu-s curios, moca, dar nici eu nu-s curos de alea, eu am scaner, ba doua, unu de buzunar si altul ceva mai performant.

Daca nu esti mecanic, un scaner de asta de buzunar e numa bun.Costa si putin, citeste si corect.Multi romani vad se complica cu toate stifturile vindute pe net.

Sincee eu aici nici scaner nu as avea nevoie ca persoana fizica, aici orice magazin de piese auto iti scaneaza masina gratis si iti da rezultatul.
Hai in RO nu aveti asa ceva, un scaner de asta cum am spus mic del tii in palma este f bun.

Daca esti curios iti si arat de care am eu, am vazut ca si in Ro sunt si nici nu costa mult.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce obd, de-ăla de doi poli?

Sărbători liniștite și ție!

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Se pare ca la tine nasterea domnului nu este cu folos.