| Cooosmin a întrebat:

Am dacia 1410 si de cateva zile a inceput sa se auda un huruit permanent la roata dreapta din fata in timpul mersului. Acest huruit se opreste doar cand virez dreapta. Ma puteti ajuta cu pareri? Nu stiu ce are.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

99% este vorba de rulmentul rotii din dreapta.

| a1doru a răspuns:

Rulmentul. ori trebuie schimbat, ori mai trebuie strans

| onasis1961 a răspuns:

Rulmenţii trebuiesc înlocuiţi rapid, ca să nu ai surprize!

| stefan110310 a răspuns:

Danielcristian are dreptate. rulmentul. daca au bataie in viraje atunci planetara.

| Danielcristian a răspuns:

Rulment daca mergi drep, daca se aude la viraje planetara.

| cristi_7338 a răspuns:

Incearca sa verifiki toate chestiile, suruburi, etrieri, tot..nush.

| Cooosmin explică:

Numai cand virez dreapta nu se mai aude...in rest se aude mereu