| OnNE24 a întrebat:

Salut! Am demontat un eleron de pe masina si au ramas reziduri de silicon pe haion. Stie cineva cum as putea indeparta acele reziduri? Siliconul este transparent si nu este de parbrizz

7 răspunsuri:
| trophin a răspuns:

Pune alt eleron happy

| OnNE24 explică (pentru trophin):

Inainte de a pune altul trebuie curatata si degresata zona unde vrei sa il aplici?

| trophin a răspuns (pentru OnNE24):

Ti se pare ca sunt mecanic?
oricum, cand schimbi ceva trebuie curatat, altfel ramai cu mizeria acolo si e posibil sa iti zboare eleronul

| OnNE24 explică (pentru trophin):

Nu era o intrebare, s-a pus automat semnul intrebarii, imi cer scuze

| trophin a răspuns (pentru OnNE24):

Mie mi se pare o intrebare cu sau fara semnul "?"

| OnNE24 explică (pentru trophin):

Nu era o intrebare deoarece dvs ati spus sa pun alt eleron si eu am raspuns ca inainte de a pune altul trebuie curatata acea zona

| trophin a răspuns (pentru OnNE24):

Bine.
sterge si tu
poti sa pui chit in gauri, poli oleaca, si dai cu vopsea, spray. si gata