| anonim_4396 a întrebat:

.crapa bordul la masina daca il dai cu silicon? daca da de ce ca siliconul il face doar sa straluceasca?! sau crapa de la soare?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Am mai auzit idiotenia asta ca bordul crapa de la silicon... bordul crapa de la soare nu de la silicon, orice silicon este benefic pentru bord dar evitale pe cele foarte ieftine totusi pentru ca risti sa se inalbeasca bordul dar nicidecum sa se crape, doar sa il decoloreze foarte putin!

| a1doru a răspuns:

Siliconul este si pentru intretinere nu numai pentru a-l face sa luceasca.este recomandat si pentru garnituri.[usi, parbrize]

| bogdytzu a răspuns:

Bordul crapa de la soare. daca il dai cu silicon il lubrifiaza. e gen ca pielea ta. daca te dai cu crema e fina...

| sabotare a răspuns:

Nu crapa pentru ca siliconul protejeaza