| andrei002344 a întrebat:

Salut, am gasit oglinda masinii (pe stanga) rupta, adica a ramas doar intr-o sarma de care se tine (s-a rupt tot ansamblul), cat ar costa reparatia (nu stiu daca trebuie cumparata alta sau nu) si se poate circula cu ea asa cateva zile legal?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Sunt si eu in aceeasi situatie, mi-am gasit oglinda stanga rupta.
Sigur ca poti circula asa, dar daca sunt camere de filmat in zona, ai putea chema politia si s-ar putea cerceta situatia, poate se gaseste vinovatul.

6 răspunsuri:
| olixandru a răspuns:

Salut, iti recomand acest site http://oglindaauto.ro/ sunt specializati in oglinzi auto, plus ca ofera si service. Chiar daca nu gasesti la ei pe site oglinda de care ai nevoie fale o intrebare ca sigur o au dar inca nu e pusa pe site la mine asa s-a intamplat la un Golf 7. Iar daca vrei sfaturi daca oglinda se mai poate repara sau nu poti sa le trimiti poze pe whatsapp si iti raspund, nu te costa nimic si sunt foarte amabili.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Exista masini care au oglinzi la 2000 de lei si exista modele care costa doar 120 de lei complete. Spune ce model de masina ai.
2. Nu se poate circula fara oglinda.
3. Esti obligat sa anunti accidentul la 24 de ore de la momentul constatarii. Daca iesi in trafic cu masina avariata, fara constatare de la politie si fara amiabila cu celalalt sofer, iti risti permisul + amenda.

Mai cititi si legislatia, nu mai iesiti in trafic ca si cu faitonul.

| Freya1 a răspuns:

Depinde ce mașina ai. Poti sa cauți una prin dezmembrări la un preț mai accesibil și o pui sus.Iesi mai ieftin.

| Sophieka a răspuns:

Faci poza si trimiti pe whatsapp-ul unui tinichigiu sau mergi la o tinichigerie...Acolo alfii pretul si daca trebuie alta.

| andrei002344 explică (pentru Sophieka):

Mersi mult! big grin probabil trebuie cumpara o oglinda cu tot cu suport si e vreo 500 de lei

| Sophieka a răspuns (pentru andrei002344):

As fi sperat sa nu fie pretul asa de mare. Eu nu am apelat inca la niciun tinichigiu.
Din fericire, a mea nu este atat de rupta. Suportul poate sta, insa a spart oglinda prin care te uiti.