| Kross a întrebat:

Am gasit un focus din 2004 cu 2500e 1, 8 TDCI,dar toata lumea ma sfatuieste sa il fac uitat pentru ca modelul are probleme cu motorul,turbina, pompa si piesele sunt foarte scumpe.Toti ma sfatuiesc sa merg pe logan.Cam care ar fi diferenta la intretinere? Focusul are 140. 000km si e din 2004.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Hai sa iti zic ce mi-a povestit un prieten ce detine ford focus 1.8 TDCI. A cumparat aceasta masina nu a facut chiar multi km ca ii s-a dus ceva la motor rupt ceva la un piston parca si a schimbat motorul care acum ii merge ok. 193.000 km are masina. Km aceia 140.000 km nu sunt reali. Te sfauiesc sa iti iei ori un Opel Astra H 1.9 CDTI daca ai buget pentru ea. sau vw golf4 1.9 TDI 90 cp alh sau cel de 110 cp ahf motoare bune si fiabile.

| blAster85 a răspuns:

Esti sigur ga is km reali? cauta ceva din grupul vag ca la banii aia ar trebui sa gasesti un 1.9 tdi. 90-110hp.is motoare fiabile.