| Alex432222 a întrebat:

Salut.
Am găsit un Ford tranzit carosat cu punte dubla basculabil.
An 2002
Motor 2.4 90cai
Mașina este la prețul de 2000E
Proprietarul mi-a zis ca ii tine doar o frâna la o roata mai exact pe fata.
Merita sa o cumpăr (negociabil) ce preț ar face sau cât ar merita?
Adica cam ce problema ar avea frânele? M-am gândit la câteva chestii dar vreau sa aud și o părere, momentan nu am văzut-o dar în poze arata bine pentru anul respectiv.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Gligore2000 a răspuns:

Partea nasoala este ca nu gasesti sa cumperi doar o placuta de frana, se vand perechi.

| Alex432222 explică (pentru Gligore2000):

Nu ai înțeles, nu I problema de la plăcute dac erau aproape duse ținea câtuși de puțin, dar sa nu fie conductele înfundate pompa sa nu bage smd...