| CristiChris2004 a întrebat:

As dori sa achizitionez un Ford Fiesta Mk6 din 2007 cu cilindree de 1.25l, pretul este de 2000 de euro usor negociabil. Are 85.000 de kilometri reali, nu are daune si schimbul anual de ulei si filtre s-a facut la reprezentanta Ford. Merita pretul? Cum trage motorul de 1.25l? Este fiabila? Care sunt problemele generale ale acestui motor?

3 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Adica a facut 500 km pe luna?
Sa fim seriosi.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

E motor fiabil si daca masina chiar are km aia e ok. Evident, poate sa mai pice o bobina sau știu eu la motor dar fiind benzinar simplu e ieftin de întreținut.

| DeathOfDreams a răspuns:

La km atat de puțini ar trebui sa fie în regulă, dar eu sunt foarte spectică legat de "reali". Nu am nicio idee cum a făcut atât de puțini km.