| sincer a întrebat:

Salut, am inteles ca daca voi cumpara din Germania, Austria sau Ungaria o masina (Dacia Logan, Sandero) taxa de inmatriculare va fi pana in 200 de euro deoarece este recunoscuta ca masina nationala, este adevarat, a mai auzit cineva acest zvon, puteti da un link unde ma pot convinge? Fundita si voturi.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Nu conteaza daca e masina nationala sau nu, conteaza capacitatea cilindrica, norma de poluare, anul fabricatiei.