| tony99 a întrebat:

Salut am luat de curand un audi a6 2007 luna 10-a cutie automata tiptronic 4x4 2.7tdi 180cp,cum pot pleca cu scartaituri de pe loc la cutie automata? Am la cutie P,R,N, D si S si cutie manuala

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dezactivezi programele de control al tractiunii, o dai pe D sau S, tii putin apasata frana cu stangul, accelerezi mult si brusc, eliberand frana cu o intarziere de jumatate de secunda. Dar pana nu dezactivezi programele de control al tractiunii nu incerca.

| zilar18 a răspuns:

Deci la cea manuala sa zic asa cum ambreaj trebuie sa pleci cu viteza a treia de ex cu mai mult de viteza a treia nu pleaca nici o masina, la cele automate ma gandesc ca e la fel pui pe pe o viteza mai mare decat cea normala de mers! Asta e parerea mea!

| tony99 explică:

Am inteles

| tony99 explică:

Chear nu stiu cum sa plec cu scartaituri de pe loc si daca nu are ambreiaj chiar nu imi dau seama cum sa fac