| George915 a întrebat:

Salut, am luat recent un scuter 49cm3 și vreau sa ii pun o baterie. Nu stiu exact ce baterie sa aleg pentru ca nu stiu nici nu stiu ce baterie a avut înainte pe el. Puteți sa ma ajutați va rog? Sa îmi Spune-ți cam care ar fi cea mai buna baterie pentru scuter.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

L-ai luat fara baterie? Vezi tipul motorului si a marcii scuterului si poti cauta pe net ce anume baterie iti trebuie. Noi de unde sa stim daca tu nu ai scris aici nici macar marca scuterului.

| George915 explică (pentru darrio2007):

E un scuter chinezesc

| darrio2007 a răspuns (pentru George915):

M-ai lamurit. Ce nu e chinezesc.

| anonimg a răspuns (pentru George915):

Trebuie să ne spui modelul de scuter; trebuie să scrie pe el pe undeva.
Cel mai bine este ca să mergi la service-uri auto si să-i întrebi dacă te pot ajuta sa afli modelul de scuter si dacă poate să iti facă rost de o baterie pentru el.
In orașele mai mari trebuie să existe service-uri chiar pentru scutere.

| anonimg a răspuns:

Pe net trebuie să fie cartea tehnică a modelului de scuter. În ea trebuie să spună ce tip de baterie suporta.
Tot pe net gasesti si vânzători de baterii/acumulatori scutere din localitatea ta. Dacă nu are pe stoc poate aduce la comandă.

| George915 explică (pentru anonimg):

Și știi cumva un site care m-ar putea ajuta sa cartea tehnica

| motobiz a răspuns:

12 v, 4A