| Jager a întrebat:

Salut.
Am mai pus intrebarea asta de vreo 2-3 ori da nu i bai.laughing
Am o bicicleta Montana 610 First Bike si imi scartie rau suspensia pe spate.Am unso cu WD-40, cu lubrifiante si cu vaselina dar au un efect temporar. uneori deloc.

Ce sa i pot face sa nu mai scartie? Sa mi iau una noua? Dati mi voi niste link-uri de unde sa mi aleg. [ sa fie compatibila cu bicicleta ]

Fundaa.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista o solutie tip vaselina alba si rezista mult timp dar nu mai stiu cum se cheama, ajuta pentru prevenirea antiscartaitului si faciliteaza frecarea, aia nu e piesa buna de tot face gat. Un magazin de biciclete nu ai in zona?

| Jager explică (pentru mgtow):

Ba da. A fost magazinul First Bike dar s a inchis.Dar mai este Rich Bike. Dar nu sunt sigur de piesele lor.

| mgtow a răspuns (pentru Jager):

Cauta alt magazin atunci la nivel national si spune-le problema, intreaba cu ce fabricanti de piese lucreaza si daca iti convine ceri modelul suspensiei. Dar dupa mine ti-as recomanda o bita noua cu frane pe ulei (disc). Pe mine m-a convins unu de la magazin dar m-a ajutat fara sa imi ia bani, ce zici de asta a mea care o vreau: http://www.megamo.com/web/bike_es.html?id=63 franele hidraulice actioneaza mai bine fara sa tragi tare de frane.