| Jager a întrebat:

Am o problema la bicicleta Montana 610 [ http://www.clubafaceri.ro/......92416.html ]. Problema este ca imi scartie foarte urat suspensia pe spate, si nu stiu cu ce s-o ung. Am incercat cu spray-uri lubrifiante, dar au efect de putina durata [max.1 sapt] si as vrea ceva cu care s-o ung si sa nu mai scartie. Dau funda la cel mai bun raspuns?

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Incearca ulei de motor

| Jager explică (pentru Danzell):

Uleiul de motor strange praf..si mie sa nu se faca naspa suspensia

| Danzell a răspuns (pentru Jager):

Hmm spraiurile lubrifiante se usuca mai repede si din cauza aia incepe sa iti scartaie dupa cateva saptamani. Eu am luat ulei lubrifiant pentru masina si nu o curat sau o verific decat o data la 3-4 luni.
ideea e ca trebuie ceva care sa fie mai gros, mai uleios.

| Jager explică (pentru Danzell):

Pai daca asi da-o cu ulei de motor si pe deasupra un spray anti-praf ar functiona?

| Danzell a răspuns (pentru Jager):

Nu am incercat combinatia. sa nu devina prea lichid uleiul de motor.
praf oricum se v-a pune dar nu cred ca mergi cu ea prin praf ca sa se puna cine stie ce.
La mine e prafu cat palma de gros si stau in Bucuresti (da inca mai sunt strazi mai rau ca la tara), si ti-am zis la cat timp o curat. happy

| Jager explică (pentru Danzell):

Vaselina are efect?

| Danzell a răspuns (pentru Jager):

Ar putea fi buna. de fapt cred ca ar fi mai buna decat uleiul.