| Jager a întrebat:

Sault TPU! Am o bicicleta First Bike Montana 610 [ http://articolecopii.allshops.ro/......A+610.html ] si voriam sa va intreb daca se pot pune frane pe disc. Pentru ca sabotii se duc rapid si cand e umezeala afara scartie foarte tare.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti pune frane pe disc, cele pe disc au niste gaurele prinse pe partea laterala. Eventual daca ai peste 16 ani cumpara o bicicleta de 27.5 - 26 inchi cu frane pe disc hidraulic. Merg cu lichid de frana ca la masina (se schimba la 6 luni) si e mai bun decat cele pe fir metalic. Eu in curand ma bag la una de 400€ numai buna.

| ombladon a răspuns:

Nu ai unde sa prinzi etrierele+ca daca aveai unde sa le prinzi, trebuia sa-i schimbi rotile, pentru ca nici la ele nu ai unde sa prinzi discurile.