| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o bicicleta devron cumparata de acum 6-7 luni si am o problema la ea, cand pun frana pe fata simt asa un tremurat in furca si in disc sau cand ma las brusc pe furca tot la fel un tremurat se simte de la ce poate fi si cum se poate rezolva?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tremurat din mers pe asfalt = ai 8 in roata. Tremurat stând pe loc și apăsând furca = suspensie cu probleme (oichid lispa, arc rupt sau dasat, telescop deformat)

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate fi de la frana e mult prea exacta, mai trebuie slabita un pic frana.