| Eygey a întrebat:

Salut am o bicicleta si roata de pe spate e cam stramba merge cam sui, pot sa o indrept, sau trebiu sa iau alta?

8 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Merge indreptata, dar nu stiu daca ai sa mai gasesti pe cineva sa se priceapa, se indreapta din spite si nu oricine poate sa faca asta, dar poti intreba daca ai prin oras tarabe denastea care au piese de biciclete, poate e cineva pe acolo care se ocupa sau la un magazin specializat pe biciclete.

| Onio a răspuns:

Ai aici un link in care te invata cum sa iti reglezi "8"-urile la roata, asta in cazul in care janta nu este deteriorata.

http://www.ciclism.ro/2008/08/cum-se-centreaza-o-roata/

| Ţăpeşu a răspuns:

Incearca sa o duci la un service ceva... Ai putea incerca sa o demontezi si sa te uiti mai atent daca are ceva rupt.

| ashta a răspuns:

Merge indreptata cu o anumita piesa SPITIERA! BFT!

| neBuna1 a răspuns:

Hey stiu foarte bine ce are. e oftata cum se zice la noi la tara! laughing. deci nu mai merge cu ea k poate sa iti iasa roata. trebuie sa-i schimbi cauciucu, si testeaza si camera ca sa fii Ok! tongue Funda?batting eyelashes

| Eygey explică (pentru neBuna1):

Cauciucul si camera sunt bune janta e stramba.

| Nis a răspuns (pentru Eygey):

E stramba din cauza spitelor care nu sunt stranse uniform(cel mai probabil).
Trebuie indreptate spitele. happy