| Vindiesel1996v a întrebat:

am o curiozitate, am auzit de la cineva ca poti sa dai pentru permis la 17 ani jumate si permisul il iei cand ai implinit 18 ani. sau trebuie sa implinesti 18 ani si dupa sa dai de permis?

Răspuns Câştigător
| BOYI a răspuns:

Nu este adevarat poti sa INCEPI scoala cand ai 17 ani si 9 luni impliniti dar examenul il dai doar dupa ce ai implinit varsta de 18 ani.
P.S. iti trebuie buletinul schimbat.:p

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Susținerea examenului teoretic și a celui practic, poate avea loc numai după împlinirea vârstei de 18 ani și nici o zi mai devreme.

| eandopuncttk a răspuns:

Pai numai bine... cat te inscrii, cat mai dureaza si sa faci practica la oras 2 luni parca. apoi te duci si te chinui sa iei sala... si cand o iei e posibil sa pici orasul si tot asa mai departe.
Concluzia. DA poti face scoala chiar daca nu ai 18 impliniti

| Bitzuu88 a răspuns:

Poti sa incepi scoala de soferi cu o luna, doua inainte, dar sala o poti da abia la 18 ani, mai repede nu ai cum.