| mariuseu12 a întrebat:

am o dacie si imi baga benzina in baia de ulei...straight face
cam care ar fi motivul? big grin

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Dacă este diafragma spartă, nu mai intră benzină nicăieri, că nu are cine să o mai pompeze. În cel mai rău caz, poate fi fisurat corpul pompei de benzină și atunci benzina se poate prelinge pe pârghie până în blocul motor.

9 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

În principiu, nu mai ai segmenți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Membrana de la pompa de benzina. Restul cu raspunsuri imbecile mai bine va abtineati!

| Iunona a răspuns:

Probabil s-a spart si baia de ulei si rezervorul.

| mariuseu12 explică:

Multumesc tutror. voi vedea ce fac cu ea.
big grin

| XtremeX a răspuns (pentru mariuseu12):

Vindeo dao dracu

| mariuseu12 explică (pentru XtremeX):

laughing) am vandut.o acu 2 zile laughing

| XtremeX a răspuns:

Prietene, hai sa-ti zic eu ca astia pusca rau. In primul rand benzina in baia de ulei ti-o baga pe la pompa de alimentare. De ce? pentru ca ti-e fisurata membrana si scapa pe acolo, acum ai 2 variante, ori schimbi membrana, ori schimb pompa cu tot ( cel mai bine). bafta (FUNDA? big grin)

| 0rlando a răspuns (pentru XtremeX):

Dacă este diafragma spartă, nu mai intră benzină nicăieri, că nu are cine să o mai pompeze. În cel mai rău caz, poate fi fisurat corpul pompei de benzină și atunci benzina se poate prelinge pe pârghie până în blocul motor.

| OSC a răspuns:

Poate sa fie fisurat ceva pe acolo

| Anoni9m a răspuns:

Ii dusa proclatca la golofca