| Mynameiz a întrebat:

Am o problema la o drujba stihl ms181, porneste dar nu se ambaleaza ca inainte adica numai asa tare, cand o ambalez parca da sa moara motorul si am incercat sa reglez carburatorul dar nimic.care e problema?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai respectat amestecul carburant?

| Mynameiz explică (pentru darrio2007):

Da,pun exact cat ulei trebuie in benzina

| darrio2007 a răspuns (pentru Mynameiz):

Cred ca trebuie sa verifici instalatia de alimentare si carburatorul. Doar daca te pricepi. Mai ales la carburator.

| mihai69 a răspuns:

Ai curățat filtrul de aer? De obicei acesta se cam înfundă cu rumeguș și e normal să moară motorul dacă vrei să accelerezi - nu mai are aer destul.

| sir sanjei a răspuns:

Incearca sa schimbi si bujia.
Dar dupa cum descrii tu problema problema este din carburatie. Trebuie curatat si pe urma reglat!
Dar incearca totusi sa schimbi si bujia!