| Aurelp5678 a întrebat:

Salut,am o întrebare,am cumpărat o mașină și când a vrut proprietarul sa scoată fiscalul,nu a putut din cauza unor amenzi,dar noi încheiasem deja contractul de vânzare cumpărare și vreau sa știu dacă încheiand contractul, masina este acum oarecum pe numele meu. Tin sa menționez și faptul ca masina s-a defectat și nu a mai fost reparata și a fost data la dezmembrari

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, masina nu e deloc pe numele tau.

| adryang78 a răspuns:

Nu poate fi "oarecum" pe numele tău. Ori este, ori nu. În cazul de față, nu.

| Sistemulxxl a răspuns:

Nu inteleg nimic.