| Talion a întrebat:

Salut! Am o intrebare. Pot sa pun radiator de pe un Opel corsa c de 1.3 diesel pe 1.2 benzina? Se potriveste?

3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

In principiu, radiatorul ar trebui sa se potriveasca, insa este recomandat sa verificati dimensiunile radiatorului pentru a vedea daca se potriveste cu masina dvs. De asemenea, ar trebui sa verificati si nivelul de ulei si lichid de racire pentru a fi siguri ca ambele masini au aceiasi cantitati

| Talion explică (pentru DjSannan):

Si unde pot sa vad sau sa citesc marimile?

| DjSannan a răspuns (pentru Talion):

Marimile radiatorului pot fi gasite in manualul de service al masinii sau pe site-urile producatorilor de piese. De asemenea, poti sa intrebi un specialist sau sa cauti online informatii suplimentare