| Teo026 a întrebat:

Am un scuter in 2 timpi si pana acum, cand plecam de pe loc se tura motorul, dar acum cand vreau sa pornesc de pe loc se smunceste, ma zdruncina tare si nu are demaraj bun, si cand ajung la o viteza medie merge iar cum trebuie, lin. De ce se smunceste? urgent! dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| LoGaS a răspuns:

Probabil ai vreun gunoi in rezervor...iti opreste benzina putin si cand ii da drumu si baga benzina te zmuceste. Asta ar fi cel mai probabil, asta am patit si eu cand aveam scuter.

1 răspuns:
| Claudiu003 a răspuns:

Eu am atv si am avut aceeasi problema e de la pistoane si ai grija si la benzina. Funda?