| Adutzu2 a întrebat:

Salut,
Am o mașină din afara cu act vânzare-cumpărare pe numele meu. Am programare rar și înmatriculare. Asigurarea pe numele meu e scumpă. Pot s-ar o trec pe numele unui părinte și după rar până în înmatriculare? Dar după înmatriculare, mai pot? Sau trebuie sa vina la rar cu mine? Nu prea au timp ai mei. Explicati-mi și mie cum sa fac, va rog!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poti sa o transcrii oricând, dar cel mai bine ar fi sa o înscrii direct pe un părinte. Acum ai nevoie doar de un contract intre tine si parintele respectiv. Ți-aș sugera sa apelezi la o firma de intermedieri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei asigurare pe numele parintilor atunci o inscrii pe numele parintilor. Pana atunci poti sa ii faci rar ul tu ca ramane valabil