| YoNuuT a întrebat:

Salut. Am o motocoasa as dori sa o depozitezi într-un colt din magazie și as dori sa știu ceva.
Am folosit motocoasa pana s-a terminat combustibilul, în pompita de amorsare a mai rămas benzina și am apăsat eu pana a rămas goala pompita. Acum ce fac. Benzina aia din pompita de amorsare s-a dus în carburator, acum mai pornesc motocoasa sau las asa. (nu o mai pornesc și o las asa?)

6 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

De pornit nu mai porneste, poti sa tragi de cateva ori de sfoara sa dispara si benzina aia.

| YoNuuT explică (pentru xerxes1):

Pai când o sa trag nu o sa pornească sau... intra în motor?
Alta data cum trebuie făcut cu pompita când rămâne benzina în ea

| xerxes1 a răspuns (pentru YoNuuT):

Tragi socul dar nu pui contactul.Se duce in motor dar este eliminata.

| YoNuuT explică (pentru xerxes1):

La mine nu este cu contact. Am stihl fs 511 și când sa zicem când am alimentat motocoasa cu combustibil, amorsez cu pompita aia și pun pe soc. Trag de demarou și pornește motocoasa. Nu are buton de on/off

| florin926481f a răspuns:

Eu am lasat-o si cu benzina in rezervor peste iarna si merge si acum.

| catalintgv a răspuns:

Ce probleme aveti si voi unii! dumnezeule. happy Idiocracy is comming!