| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o motocoasa de cam 9 ani, a mers exceptional pana acum am inlocuit doar bujia acum 2 ani, dar de ceva vreme simt ca nu mai are putere si mai mult pierde din turatii cand o accelerez... abia mai taie daca o bag in iarba putin mai deasa, in 9 ani n-am avut probleme cu ea, de la ce o fi? De curatat nu se pune problema am avut grija sa nu aiba depuneri. O fi de la benzina? Am pus ulei la ochi in ea n-am stat sa masor cu seringa.

Răspuns Câştigător
| Mitzupitzu a răspuns:

Ferodoul de la ambreiaj (cupla). S-a tocit si trebuie schimbat. Acum patineaza.