| 204016 a întrebat:

Am o motocositoare rotakt mf 360 și a început sa se invarta foarte greu motorul și nu pornește,îmi smulge sfoara din mana, dacă îi dau bujia jos se învârte ușor.Ce poate sa aibă? Mulțumesc frumos!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Verifică să nu fie înfundată evacuarea.

| 204016 explică (pentru mihai69):

Am dat toba jos și acum are compresie normala dar tot nu pornește? Scoate fumul prin filtrul de aer.Dă semne că pornește dar de ce scote fumul prin filtrul de aer? Mulțumesc

| mihai69 a răspuns (pentru 204016):

Exact cum am spus: are evacuarea înfundată! Din cilindru până la tobă e ceva „drum" - verifică-l de la gaura pe unde ies gazele arse din cilindru, până la locul unde se cuplează toba.

| 204016 explică (pentru mihai69):

Gata,am rezolvat.Ai avut dreptate.Era infundata acolo pe gaura de la gaze.Mulțumesc frumos!

| mihai69 a răspuns (pentru 204016):

Să crești mare. Eram sigur.winking

| UserRo10 a răspuns:

E si bormal sa se invarta usor fara bujie fiindca scapa compresia.

| 204016 explică (pentru UserRo10):

Da.Dar de ce are compresia foarte mare de abia se învârte motorul și îmi smulge sfoara dacă încerc sa trag mai repede