| MrTech1HD a întrebat:

Salut, am o navi macrom m-dvd5561r pe o mașină luata recent dar nu funcționează touch-screen și nici comenzile doar cele de pe volan. Cineva care se pricepe în domeniu ma poate ajuta cu un sfat? Nu a fost montata cum trebuie sau sa ma apuc sa caut alta și sa o schimb?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca prima oara o resetare la setarile din fabrica, daca nu rezolvi nimic inseamna ca sunt probleme hardware si nu prea merita reparat.

Cam toate navigatiile aftermarket au acelasi mod de montaj, se scoate playerul vechi, se monteaza cu cabluri adaptoare pentru masina ta si cam atat. Nu prea ai ce sa strici la navigatie in timp ce o montezi.

| MrTech1HD explică (pentru Intruder19):

Are un buton de reset, am apăsat pe el, s-a oprit, am pornit navi și degeaba. Touch-screen nu merge, doar comenzile de pe volan, îmi pot cauta de acolo post de radio sau sa umblu la volum, nici măcar de pe rotita de la casetofon nu pot regla volumul