| alekcs a întrebat:

am un VW Passat b6 2.0 tdi 2010, nu functioneaza claxonul si nici comenzile de pe volan.Am testat claxonul la baterie si funcționează. Comenzile de pe volan nu sunt aprinse si nici nu functioneaza.Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| Ionelaaa001 a răspuns:

Pai la claxon s-ar putea sa fie din buton sa nu meargă și s-ar putea sa fie cablurile roase sau contact imperfect, iar la comenzile pe volan posibil e problema pe instalația electrica

| Alexionut1990 a răspuns:

Salut! Ai rezolvat problema?

| alekcs explică (pentru Alexionut1990):

Salut! Da am rezolvat, problema era la spirala din volan.Am schimbat-o si toate funcționează acum.