| Mystyco a întrebat:

Am o nelamurire cu privire la programu rabla 2015 pot folosi eu tichetul altei persoane? Spre exemplu bunicul da masina la rabla primeste tichetul si mi-l da mie il pot folosi eu sau numai proprietari care au dat masinile pot?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il poti folosi si tu, doar ca acum tot transferul asta se face direct la dealer

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Functioneaza diferit acum, mergi la reprezentanta cu proprietarul rablei, apoi se preda masina la remat... Ceva de genul.
Nu mai e ca inainte, sa predai masina, si sa mergi apoi cu tichetul la showroom. Acum e nevoie de proprietarul rablei si la showroom, iar masina se preda abia atunci cand incepi contractul de cumparare a masinii noi.