| fabyy1998 a întrebat:

Ce masini se pot cumpara prin programul rabla? adica poti cumpara orice marca de masina vrei poa sa fie si 90.000 euro sau doar pana intr-o anumita suma si doar o anumita marca de masini? Cate masini poti sa duci la programu rabla si un voucher ce valoare are la cumpararea unei masini? Poti sa ai si 5 vouchere sau chiar mai multe? Masinile trebuie sa fie inscrise sau nu conteaza, poate sa fie si radiata? Ce acte trebuie sa ai la masina ca sa o poti baga in programu rabla?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti cumpara doar de la dealerii care sunt inscrisi in program, nu cred ca cei care vand masini de 90.000 sunt inscrisi.

Poti duce o singura masina la rabla si poti folosi un singur voucher care are valoare de 1000euro (parca asta era ultima valoare). Masina pe care o duci trebuie sa fie inscrisa si din cate stiu trebuie sa o poti aduce pe roti dar depinde unde o casezi.

| fabyy1998 explică (pentru suntserios):

Aa doar de la dealerii inscrisi..., am auzit ca anul acesta ar da 65 mil de masina si ma gandeam sa duc cateva dacii si sa iau un bmw 535i f10... dar nu cred ca se inscrie bmw in programe din astea, multumesc mult de raspuns

| suntserios a răspuns (pentru fabyy1998):

Ce treaba ar fi sa iei un seria 5 cu doar cateva dacii?

| fabyy1998 explică (pentru suntserios):

Am citit pe net. ca ar fi si bmw eligibil pentru programul rabla, dar nu sunt sigur ca este adevarat...

| suntserios a răspuns (pentru fabyy1998):

Sunt sigur ca exista si dealeri de bmw care participa la rabla, dar sincer la ce te ajuta 1000 euro discount la o marca a carui pret trece de 40-50.000 euro?

| fabyy1998 explică (pentru suntserios):

Mai la nimic da totusi conteaza si mia aia de euro, da am vazut ca multi vand vouchere si poate cumpar si daca dau 4-5 vouchere imi scade un pic din suma

| suntserios a răspuns (pentru fabyy1998):

Ti-am zis in primul post, nu poti folosi decat un singur voucher.

| fabyy1998 explică (pentru suntserios):

Da, multumesc de raspunsuri