| Adrianadiafg a întrebat:

Am o problemă cu kilometrajul masinii (La o nubira 2 din 2007), nu mai indică viteza. Am fost la 2 mecanici, unul mi-a spus că este uzat un melc din cutia de viteze si unul a spus că este un fir rupt. Acum 2 zile indicatorul a funcționat timp de 4-5 minute si dupa nu a mai funcționat. Vreau sa stiu daca a mai avut cineva problema asta sau daca stie cineva ce poate avea. Nu as schimba cutia de viteze degeaba daca nu e nevoie.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e necesar sa schimbi cutia de viteze dar mergi la un electrician priceput sa vada ce e in neregula.

| sierra1 a răspuns:

Schimbă cablul de la vitezometru mai întâi