| Bosancu10 a întrebat:

am o problema cu masina e un opel vectra b motor 1.6 si de o bucata de timp am problema cu ia consuma foarte mult si scoate un fum negru pe țiava de eşapament un mecanic a spus ca s-ar putea sa fie filtru de aer asa ca l-am scos si am pornit-o si tot asa facea ce problema ar putea sa aiba?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand nu esti mecanic si nici nu ai ideea ce contine o masina si cum functioneaza ea, cand se strica, este recomandat sa o duci la un mecanic sa ti-o repare, nu pornesti pe ghicite sa scoti piese din ea si sa te astepti sa mai functioneze.
Copii cu atat mai mult, ar trebui tinuti departe de masini cu defecte, care odata pornite, pot pune viata omului in pericol.