| BIGIU1 a întrebat:

Am un opel vectra b 2001 motor 2000 si de ceva timp mi se aprinde becul portocaliu, cel cu semnul motorului pe el. Se aprinde in timpul mersului si nu se mai tureaza. Va rog daca stiti cam cear putea sa aiba raspundeti. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca nu se mai tureaza si se aprinde indicatorul e din calculator. Du-te la un service specializat si o sa iti puna masina pe un tester de diagnoza, pai iti scoate erorile si merge!

| BIGIU1 explică (pentru FurtunaDiesel):

Mersi pentru raspuns.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru BIGIU1):

Nu ai pentru ce!

4 răspunsuri:
| leonardobz a răspuns:

Sonda lambda vist my blog http://useful4you.blogspot.com

| IoNuTzZz1997 a răspuns:

Hmmm la fel am patit si eu. e din calculator. Cred ca doar cu viteza I si a II poti merge. inca ceva. calculatorul costa cam 4000-5000lei.decie scump!