| anonimus11269 a întrebat:

Am o problema cu masina, mai exact cand pun frana se aude un zgomot urat si parca imi impinge pedala inapoi. Am un VW Polo din 2000, motor 1.0 benzina. Pana aseara nu am avut problema asta. Ce ar putea fi? Se aude un carait, parca s-ar rupe ceva acolo, nu stiu exact cum sa explic. Daca stie cineva si m-ar putea ajuta as fi recunoscator. Dau funda si mersi fain!

6 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Asa fac toate cand intra ABS-ul in functie.

| anonimus11269 explică (pentru TrăieşteClipa):

Deci nu am nimic stricat la ea? sad Explica-mi te rog, sunt incepator si vreau sa stiu mai multe happy

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru anonimus11269):

Pe asfalt ud pe pietris cand franezi brusc asa face.
happy

| anonimus11269 explică (pentru TrăieşteClipa):

Daca stau un pic si ma gandesc ( nu o fac foarte des big grin ) aseara a plouat, mi s-a mai intamplat odata cand erau ceva pietris pe asfalt si pe drum de tara happy

| ToniGD a răspuns:

Frate, parerea mea e sa o duci la cineva sa vezi ce are ca daca tot te plimbi cu ea mai rau faci...am avut o problema asemanatoare la ambreaj tot asa se auzea un carait si m-a lasat masina la 100km de casa, am remorcat-o si tot am stricat la ea, a trebuit schimbata cutia de viteza. Apropo tot vw am, asa ca mai bine ar fi sa o vada cineva acum pana nu o faci varzawinking

| anonimus11269 explică (pentru ToniGD):

Treaba ii ca nu tot timpul face asa, ultima data o fost acum 2-3 saptamani sad