| Nikusor7337 a întrebat:

Salut,am o problema cu un scuter(Yamaha majesty 125cc răcire pe apă) l am cumpărat de la cineva,la rece pornește la sfert și trage in parametrii lui, după ce merg cu el foarte puțin (max 1km) incepe sa nu mai tragă, accelerația trasa la maxim și el nu se tureaza,merge încet și în zmucituri, ce ar putea fi defect?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Simptomele par a fi de alimentare/aprindere deficitară, verifică pas cu pas sistemele in cauză