| Sp4RkMan a întrebat:

Salut,am o problema cu un scuter,porneste din prima,dar se tureaza la maxim,cred ca s-a blocat acceleratia, sau o fi de la carburator... ceva idei?sad

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Strage surubul de relanti de la carb. la maxim, apoi dai 2, 5 ture inapoi. dupa ce se incalzeste motorul tot asa face?

| KaPy2 a răspuns:

Când scuteru este oprit mai ai accelerație?, ma refer sa îl mai turezi sau e sta accelerata la maxim? dacă sta accelerata la maxim este blocata accelerația sau a sărit după canalu ala din carburator...

| Koss01 a răspuns:

Zigur ii blocata acceleratia am patit si eu

| ts13 a răspuns:

La carburatos, ai un surub, numit relanteu insotit deseori de un arc, care regleaza turatiile. Poate fi strans la maxim, de aici si problema ta.