| ZIPP a întrebat:

Am o problema in ceea ce priveste condusul. Acum 1 an mi-am luat permisul de conducere, insa nu am condus din prima zi. Am condus de maxim 3-4 ori si nu am condus masina mea, ci a unei rude. Faptul ca mergeam cu acea persoana in dreapta ma tot stresa, dar nu aveam de ales. Dupa asta am renuntat pana astazi cand am reusit sa imi cumpar o masina personala.
Acum vreau sa va cer o parere si niste sfaturi. Frica de a conduce a devenit putin mai profunda acum dupa 1 an in care nu prea am condus si asta ma face si neindemanatic. Credeti ca ar trebui sa imi iau ore cu un instructor sau sa o iau treptat cu masina personala din locuri deloc aglomerate pana la din ce in ce mai aglomerate?
Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face ambele, respectiv sa mai faci 5-10 ore de conducere cu un instructor si apoi sa incepi singur cu masina ta, repetand diferite manevre - plecari, parcari, etc pe drumuri mai putin aglomerate.