| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema in legatura de cutia de viteze la un opel astra h 1, 7 dtti, un plastic rupt si nu am idee unde pot sa gasesc si cum se cheama. Daca cineva ma poate ajuta sa imi trimita un mesaj.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aia e tija care actioneaza siguranta pe care o ridici cand bagi R.
Daca gasesti un cod pe ea, cauta-l pe site-urile astea:
www.unixauto.ro
www.autokarma.ro
www.targuldepiese.com
www.pieseauto.ro

Daca nu, schimbator din dezmembrari cu totul, cum s-a zis si pe forum...

Răspuns utilizator avertizat
| Eugen80 a răspuns:

Poze sau descrie mai mult problema.
Plasticul este rupt in masina, la timonerie sau la motor, unde se vede cautatorul de treapta deasupra cutiei?