| Costyn330 a întrebat:

Salut, am o problema la un Audi a6 c5, la 1500 de ture indiferent de treapta,incepe si imi da suturi,cu cat calc mai mult acceleratia cu atat imi pune frana,iar imi da putere,iar imi pune frana, azi dimineata am vrut sa plec si nici nu a mai pornit, in seara in care a inceput sa mearga in suturi daca o acceleram stand si pe loc in n, imi apareau toti martorii in bord si in mers cu toate ca mergea incontinuu in suturi imi apareau senzorii de abs si esp. Stie cineva concret de le poate fi? Va rog un sfat daca se poate. Va multumesc, dau funda!

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum asa boss, Audi are probleme din astea de Dacie pe carburator? Cred ca ai gresit tu ceva...
In primul rand, despre ce motor vorbim? Eu am chef sa iti dau sfaturi despre 4.2 V8, sa nu imi spui ca nu e ala thinking

| Costyn330 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am pus intrebarea la misto.
2.5 tdi este motorul!
Si exact problema de dacie pe carburator are! happy
De la ce crezi ca poate fi?
Merge in suturi., nu gasesc deloc rezolvare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Costyn330):

Probabil nu se alimenteaza bine.
E cu injectie PD, sau pompa de injectie Bosch VP?