| JoinTalex a întrebat:

Salut.Am o problema la un Bmw seria 5 xdrive imi sare mereu planetara din tripoda. Am fost la mai multi mecanici si nimeni nu poate sa-si dea seama care ar putea fi cauza.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Acei mai multi mecanici au desfăcut planetara? au verificat dacă siguranțele de blocare (splinturi) sunt la locul lor?

| relian a răspuns:

Iti sare planetara din tripoda.cei aia tripoda? Daca explici exact de unde sare poate te poate ajuta cineva.Planetarele sunt prinse cu suruburi, deci nu vad de unde ar putea sari? Ramane tripoda ce spui tu, dar eu nu stiu cei aia, deci ce este tripoda?