| Rasuceanu_Bogdan_1981 a întrebat:

Salutare TPU am o dacia solenza si am o problema : am scos planetara stanga si am constata ca la un cap de la tripoda nu mai are nici o bila...ce sa fac? unde s au dus bilele ca nu le gasesc?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Uita-te in urma.Pe drum.Ai mers cu ea asa? Nu ai auzit zgomot deloc pe partea stanga?

| Rasuceanu_Bogdan_1981 explică (pentru darrio2007):

Nu boss nu facea zgomot si am umblat eu ca am schimbat totul pe acolo : amortizoare bascule pivoti caseta de directie rulmenti, etc si cand am terminat de montat am verificat piulita de la planetara sa o mai strang si atunci am vazut ca face urat planetara

| Rasuceanu_Bogdan_1981 explică (pentru darrio2007):

Plus ca burduful nu este rup

| darrio2007 a răspuns (pentru Rasuceanu_Bogdan_1981):

Curios!