| Alexandru942 a întrebat:

Salut,
Am o problema, stiu ca iarna nu se trage frana de mana dar cand am folosit masina ultima data nu erau temperaturile asa scazute asa ca acum doua zile cand am vrut sa plec surpriza rotile din spate erau blocate asa ca am apasta pe pedala de acceleratie pana s-au deslipit si s-a auzit ceva trosnind, acum nu mai tine frana de mana aproape deloc, adica daca o las in panta si trag frana de mana vezi cum o ia masina la vale... care ar putea fi problema?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

S-a intins mult cablul de la frana de mana si nu mai blocheaza bine rotile sau franele au fost afectate si nu mai merg bine

| paulthegame a răspuns:

Ce masina ai >?

| mihaicelsfant a răspuns:

Mergi cu masina la cineva care stie bine; p sa se uite la ea

| KaPy2 a răspuns:

S-a descalcat ferodoul de sabot, ai grija cum conduci sa nu ti se blocheze rotile de spate in mers si sa intri in ceva cu masina, du-te la un mecanic sa-ti rezolve problema

| Alexandr a răspuns:

Mai bine te duci la mecanic!

| a răspuns:

Eu trag frana de mana si la -20 si nu s-a blocat pana acum.Depinde de masina.