| misincageorge251 a întrebat:

Am o Skoda Octavia 1, si as vrea sa fac un cd cu muzica pentru ea si nu stiu cum.Am un Sony CDX-GT200S care suporta MP3/WMA si un CD Princo Budget CD-R80 recordable de 80min/700mb.Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu nero. Le faci audio track.
Track-uri.
O sa iti intre intre 10 si 15 melodii pe un cd. Pentru ca trebuie sa finalizezi cd-ul altfel nu ti-l citeste casetofonu.
ideea e sa nu fie re-recordable. Si nu conteaza firma. Trebuie sa il faci la viteza cea mai mica, pentru ca daca il faci la viteza mare si se zgarie catusi de putin, nu o sa mai citeasca sau o sa-ti sara in timpul melodiei, dupa un anumit timp.

| misincageorge251 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat cu toate programele existente si la toate imi da eroare, probabil CD-ul nu e bun!

| anonim_4396 a răspuns (pentru misincageorge251):

N-are cum, le faci gresit. cum ai facut cu nero? ce format ai ales, si cate melodii ti-au intrat pe cd? ai bifat sa il finalizezi?
te ajut eu cu team view daca ai nero, sa arzi un cd si sa mearga, da-mi pm si cand am timp iti scriu

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Cu un program pentru inregistrat Cd-uri (de ex. Nero), ai nevoie la calculator de un CD-writer, care nu doar citeste dar si scrie CD-uri.

| Andreeauta a răspuns:

Poti folosi windows media player. Sunt tutoriale pe Youtube si te ajuta foarte mult. Eu cu el ma descurc cel mai bine