| Corsi a întrebat:

Salut, am o skoda octavia 2001 pe benzina, nu am mai pornit o de 1 saptamana, vreau sa o vand pentru ca am altă mașină. Azi am incercat sa o pornesc, dau contactu sa pornesc bateria, totul ok, dau sa pornesc motoru, nu pornește si dispar si semnalele din bord. Care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bateria este descarcată. Incarc-o la un redresor.

| Badita_Cosmin_1994_3dMn a răspuns:

Cred ca bateria este descarcata pune redresorul pe ea 2-3 ore si apoi totul va fi ok.

| Niculita_Andreea_1998 a răspuns:

E bateria, am aceeasi problema tot la skoda octavia doar ca diesel, de la frig

| KotovKlim179 a răspuns:

Dacia. Rezultatul a venit dupa realimentare. Motorul a inceput sa mearga mai silentios, fara vibratii si cu o performanta sporita. Cand merg la un drum scurt economisesc de la 1 la 1.5l. Sunt multumit. http://bit.ly/2g5UZo8