| x4raul4x a întrebat:

Salut, am permisul auto categoria B de 2 ani. Influențează cu ceva acest aspect în obținerea categoriilor A1, A2 sau A? Adică, dacă vreau să fac și școala moto pentru categoria A2, îl pot obține mai repede? Mai trebuie să dau examenul teoretic? Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu influenteaza cu nimic decat ca te ajuta la examenul teoretic ca stii mai bine legislatia.

in rest, da trebuie sa faci scoala si sa dai examene.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu are nicio legatura categoria B cu categoria A si subcategoriile A1 sau A2!
Sunt separate deci nu se influenteaza una pe cealalta, pe scurt nu te ajuta la A categoria B, decat faptul ca stii semnele de circulatie si legislatie!

| Liviu a răspuns:

Mai repede, mai nu stiu... S-ar putea sa se scurteze timpul. Exemplu, numai stai 2 saptamani sau 4 saptamani inainte sa incepi orele, incepi in 2 saptamani, sau in o saptamana. Nu stiu daca e la fel ca la profesionisti.
Eu cand am dat de autobuz, am asteptat 5 saptamani
Dupa cand am dat de CE, puteam in primele 3 saptamani sa dau
Dar nu mi s-a spus asta happy