| florin926481f a întrebat:

Salut, se poate sa faci scoala auto cat B in acelasi timp cu scoala moto?
Cam cat costa fiecare?
Examenul teoretic este la fel la ambele?
Daca vreau sa incep orele cu 3 luni inainte pot la ambele scoli in acelasi timp?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La motoreta e mai usor examenul teoretic comparativ cu cel de masina. Variaza in functie de scoala de soferi, de fel ofera o reducere daca te bagi pe amandoua, e posibil sa dai doar 1 examen PC altfel ar fi ciudat sa dai proba teorica de 2 ori.

| Holiday a răspuns (pentru mgtow):

Nu e deloc ciudat sa dai de doua ori. Exista reguli specifice pentru categoria respectiva care nu sunt cuprinse in examenul pentru cealalta categorie.

| mgtow a răspuns (pentru Holiday):

Interese financiare, motoreta si masina are aceleasi reguli de circulatie in trafic

| Holiday a răspuns (pentru mgtow):

"...motoreta si masina are aceleasi reguli de circulatie"

"Au" ca "e" mai multe, si nu, nu au exact aceleasi reguli. De exemplu vitezele maxime admise pe diferite caregorii de drumuri, obligativitate trusa medicala, stingator, triunghiuri reflectorizante, amplasare numere inmatriculare, etc, etc.