| iulianmro a întrebat:

Am permisul de conducere eliberat de o alta țara membra EU. Pot sa fac școala de șoferi in România pentru a obține o noua categorie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face scoala de conducere in Romania dar va trebui sa sustii tot aici si examinarea.

| iulianmro explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru răspuns! Crezi că ar fi necesar schimbarea permisului ( trecerea la unul românesc) înainte de examinare? Sau după ce adaug categoria?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti solicita preschimbarea permisului strain in unul romanesc inainte chiar de a incepe scoala de conducere pentru noua categorie.