| anonim_4396 a întrebat:

Daca am obtinut permisul de conducere in Romania, pot conduce cu el in America sau trebuie sa fac din nou scoala de soferi?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dai un examen de omologare si primesti permisul american, nu e greu - e terchea berchea usor, ala romanesc nu ti.l confisca dar cand circuli in eeuu trebuie sa le arati carnetu american

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti doar turist poti fara probleme. Daca ai rezidenta acolo trebuie sa il preschimbi ceea ce presupune si un test de echivalare

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Si in ce consta testul de echivalare?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu stiu ca nu am dat asa ceva

| Celcestietot a răspuns:

Unele state accepta sa iti adapteze permisul dupa modelul americanesc chiar daca nu ai acel,, permis/card verde'', iar altele, nu.