| Ilinca_Marian_1996 a întrebat:

Salut,am picat sala de 3 ori din cauza ca nu m-am pregatit suficient pentru permisul auto B, acum fiind programat a 4 a oara platesc o anumita taxa? Cat costa si unde o platesc? O pot plati in ziua programata? Mersi frumos, pup

Răspuns Câştigător
| Emperor666 a răspuns:

Salut, valoarea taxei oricum o vei afla cad te duci sa o platesti, dar din cate imi aduc aminte este in jur de 72-80 de lei. Taxa trebuie platita la sediurile de taxe si impozite din orasul tau (unde ai platit prima taxa de 5 lei acolo o platesti si pe aceasta).
Taxa o poti plati si in ziua programata, dar depinde de ora la care esti programat sau la cat te duci tu sa dai sala. Dar eu te sfatuiesc sa o platesti inainte cu o zi doua. Si sa mai verifici daca cazierul mai este valabil ca in caz contrar trebuie sa scoti alt cazier ( din cate imi aduc aminte 6 luni este valabilitatea unui cazier nu ar trebui sa fie o problema). Numai bine si bafta la examen!

1 răspuns:
| Tufan_Camelia_1998 a răspuns:

Salut! In ziua in care vei merge sa dai sala vei plati de fiecare data o taxa de 68 de lei, sau ceva de genul. Daca cumva in perioada asta si cazierul a expirat va trebui sa eliberezi un alt exemplar care costa si acela vreo 10 lei. Succes, te pup! :*